3D Tasarım Güncel

Siemens NX

Merhaba arkadaşlar, gün geçmiyor ki teknoloji alanında yeni bir gelişme olmasın ve yine gün geçmiyor ki bu rekabet bizleri şaşırtmadan bir gün dahi geçmesine izin versin. Bugün sizlere yeni sayılabilecek ancak geçmişi uzun yıllara dayanan bir tasarım simülasyon programından bahsediceğim. Evet SİEMENS NX

Siemens NX, Unigraphics adlı programın yeni ismidir. Siemens firması tarafından satın alındıktan sonra, ismi NX diye değiştirilmiş olup, 2020 itibariyle en güncel versiyonu NX 12.0’dır.

NX, bir ürünün gelişim sürecinde kavramsal tasarımından, detaylı mühendisliğe ve üretime kadar her aşamayı destekler. NX’in sunduğu çözüm setleri ile, farklı disiplinler arası koordinasyon sağlayıp, veri bütünlüğünü korur ve ürün geliştirme sürecinizi düzene sokar.

NX, Her ne kadar bir 3D Design programı görüntüsüne sahip olsa da aslında bunlardan çok daha fazlasıdır. NX programının amacı daha çok, ürünleri daha hızlı ve daha düşük maliyetli, daha etkin bir şekilde geliştirmenizi sağlayan tasarım, mühendislik ve imalat çözümleridir. Yani Siemens NX programı, TeamCenter PLM çözümüyle entegre halde mükemmel bir uyumla çalışır, çünkü bu PLM çözümü de Siemens’e aittir.

“PLM nedir?” dediğinizi duyar gibiyim o halde şu yazımıza göz atabilirsiniz

NX verimliğin maksimum seviyede olmasını sağlar. Karar sureci hızlanınca daha iyi ürünleri daha kısa sürelerde ve en verimli şekilde ortaya çıkarmış olursunuz.

Başlıca NX Program Modları. Fotoğraflar şuradan alınmıştır*

Scan to Part : NX tersine mühendislik araçlarını kullanarak taranmış 3B verilerinizi içe aktarır

Core Designer: Güçlü parametrik katı modelleme ve montaj yetenekleri için kullanılır. Çeşitli bieleşenlerle bir montaj geliştirme konusunda rehberlik eder.

Advansed Designer: Daha sağlam sac levha, serbest biçimli ve yakınsak modelleme tasarım araçlarının yanı sıra yönlendirme, şekillendirme ve yüzey analizi araçları ile mühendislik çözümleri üretir.

Mold Designer: Kalıp parçası tasarımı, takım montaj düzeni, takım tasarımı ve takım doğrulaması için adım adım rehberliği sayesinde tüm kalıp geliştirme sürecini kolaylaştırır.

NX Cam: 2.5 eksenli frezeleme ve t ornalamadan çok eksenli işlemeye kadar her iş için kapsamlı CNC makinesi/robot programlama imkanı sunar.

NX programının lisanslı olarak kullanabilmek için program çeşitleri aylık 279$ ile 679$ arası fiyatları değişiyor. Ancak siemens’in kendi sitesinden 30 günlük deneme sürümlerini kullanabilirsiniz.Hem de programı indirmeye gerek kalmadan uzaktan bağlantı ile.

Siemens NX CAD Farklılıkları :

Diğer CAD Sistem Verileriyle Çalışma

Senkron teknoloji ile diğer CAD sistemleri ile oluşturulan modelleri doğrudan kullanabilirsiniz. Geometriyi herhangi bir kaynaktan hızlı bir şekilde içe aktarabilir ve değiştirebilirsiniz.

Hızlı, Esnek ve Verimli

NX CAD yazılımı tasarım araçları güç, çok yönlülük ve üretkenlikte üstündür. 2D düzeninden 3D modelleme, montaj tasarımı, taslak hazırlama ve dokümantasyona kadar tüm tasarım görevlerinde daha hızlı ve daha verimli çalışın.

Kolaylıkla Karmaşık Ürünler Tasarlayın

En karmaşık montajlar ve binlerce parça için Siemens NX montaj tasarım araçlarını kullanın. Ek olarak, sorunları hızlı bir şekilde tanımlamak ve çözmek için tam multi-CAD dijital örnekler oluşturun.

Geliştirme Süresini +% 30 Azaltın

Çığır açan teknolojiler, verimli etkileşim ve düzenli iş akışları ile NX tasarım araçları, tasarım işlerini diğer CAD programı sistemlerinden çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Her Yıl Pazarladığınız Yeni Ürün Sayısını Arttırın

Siemens NX ile tasarım verimliliğinizi arttırarak, mühendislik ekiplerinize daha fazla kaynak bulma ve daha fazla ürün geliştirme konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Teslimat Döngüsü Süresini +% 35 Düşürün

Entegre tasarım (CAD), simülasyon (CAE), takım ve imalat (CAM) ile NX, shoop floordaki ilk konsept ve aynı bilgiyi kullanarak, geliştirme süreçlerini dönüştürmenize ve düzenlemenize yardımcı olabilir.

NX programını öğrenmek için, udemy veya bogaziçi yazılım gibi bir takım türkçe kaynaklardan eğitimler satın alabilirsiniz. Program için ise bilgisayarınızda 6 gb ram ve 2.3 ghz işlemci yeterli olacaktır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir